11,000 Dolar’a Bir Vertu Akıllı Telefon Alabilirsiniz

11,000 Dolar’a Bir Vertu Akıllı Telefon Alabilirsiniz

Ultra pahalı telefonlar üreten Vertu, en son modeli Vertu Signature Touch IS’yi piyasaya sürüyor.

İngiliz markası Vertu’nun akıllı telefonları, her zaman bir Ferrari veya Lamborghini ile karşılaştırılmıştır. Aslında tasarım ve lüks olarak bakılırsa pek yanlış da değil. Firmanın yeni modeli Signature Touch IS, 11,000 Dolar’lık fiyatı ile parmak ısırtıyor.

Vertu Signature Touch IS, tamamen el yapımı bir telefon. Özellikleri arasında çizilmez safir kristal 4.7 inç’lik Full HD ekran, fotoğraf makinası uzmanları Hasselblad’In tasarladığı 13 megapiksellik bir kamera, çift LED flaş, 2.1 megapiksellik ön kamera bulunuyor.

Cihaz, dövülmüş titanyum gövdesi ve kullanılan malzemelerin kalitesi sayesinde -45 dereceden +80 dereceye kadar ısılara dayanabiliyor. Ayrıca betona bile atsanız bir şey olmuyor. Vertu firması maksimum kalite için bütün bu testleri yapmış, sizin yapmanıza gerek yok.

Vertu Signature Touch IS telefon 4G uyumlu ve AptX isimli özel bir Bluetooth desteği kullanıyor, bu sayede kulaklık veya hoparlörlere ses gecikmesiz ve en yüksek kelite ile yollanıyor. Cihazın kablosuz şarj ünitesi bile üst kalite alüminyum ve deriden üretilmiş. Kalbinde dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 2.3 GHz işlemci, Android 4.4 Kit kat işletim sistemi ve 64 GB hafıza var.

Hayatına 1998 yılında bir Nokia markası olarak başlayan Vertu, 2012 yılında ayrıldı, çok yol aldı ve artık rüştünü ispatlamış bir lüks akıllı telefon markası olarak yepyeni ürünlerle karşımıza çıkıyor. Vertu Signature Touch IS modeli de bu ay içinde satışa sunulacak. Eğer ilgileniyorsanız bu linke tıklayarak resmi web sitesine gidebilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » 11,000 Dolar’a Bir Vertu Akıllı Telefon Alabilirsiniz