2020’de Robot Olimpiyatları Mı Göreceğiz?

2020’de Robot Olimpiyatları Mı Göreceğiz?

Japonya, duraklayan ekonomisini robotik ile canlandırmaya çalışıyor.

Tokyo şehri 2020 yılı Yaz Olimpiyatları için şimdiden hazırlanıyor. Ama yapmak istedikleri tek olimpiyat yaz oyunları değil. Japonya başbakanı Shinzo Abe, Yaz Olimpiyatları’nın yanında bir de robot olimpiyatları yapmayı istediklerini açıkladı.

Başbakan Abe bu etkinliği, Japonya’nın robot teknolojilerinde geldiği yeri göstermek ve hala bu alanda dünya lideri olduklarını ispat etmek için yapmak istediklerini belirtmiş. Robotları ülke ekonomisinin en büyük destek ayaklarından bir haline getirmek istiyor Japonya.

Abe, bir “robot devrimi” yapmak için özel bir görev timi oluşturduklarını da anlattı. Robotlara Japon gençlerinin yetişmesinde rol vermek ve gittikçe yaşlanan ülke neslinin ihtiyacı olan bakım desteğinde de kullanmak istiyorlar. Dünyanın üçüncü en büyük ekonomisine sahip olan Japonya, durgunluk döneminden robotlar ile çıkmayı hedefliyor.

Shinzo Abe bu açıklamaları, Japonya’nın başkenti Tokyo’nun kuzeyindeki Saitama’daki robot fabrikalarını gezerken yapmış. Dünyanın her yerinden gelen robotların, 2020 yılında düzenlenecek bir robot olimpiyatlarında yarışması, sizce de çok ilginç olmaz mı?

Robot Olimpiyatları’ndaki robotların ne kadarı insan kontrollü olacak acaba, bunun için Myo kol bandı ideal bir çözüm, buraya tıklayıp görebilirsiniz.

Ana Sayfa » Genel » 2020’de Robot Olimpiyatları Mı Göreceğiz?