Tüm Zamanların En Kötü 10 Video Oyunu

Tüm Zamanların En Kötü 10 Video Oyunu

Tüm Zamanların En Kötü 10 Video Oyunu

Her oyunu sevmek ve oynamak zorunda değiliz tabii ama bazıları var ki, aklımızdan hiç çıkmamalı.

Aşağıdaki liste epey göreceli, herkes bu listeyi birebir onaylamayabilir. Ama yine de bu oyunlara dikkat etmenizde çok büyük fayda olduğunu düşünüyoruz. Yanlışlıkla oynarsanız ağzınızın tadı fena halde kaçabilir.

E.T. the Extra Terrestrial – Atari 2600 – 1982
Bu oyun o kadar kötüydü ki, Atari firması satılmayan milyonlarca kartuşu New Mexico’da bir çöle gömüp tamamen unutmak zorunda kaldı. Başka söze gerek var mı?

Ghostbusters – NES – 1988
Hayalet Avcıları Filmini herkes sever ama ya oyunu? Nintendo’nın konsoluna 1988’de çıkan oyun sıkıcı görevler, berbat kontroller ve tonla İngilizce yazım hatası ile doluydu. Retro oyun sevenler uzak durmalı.

Zelda’s Adventure – CD-i – 1994
“Bir Zelda oyununun kötü olması düşünülemez bile!” diyenlerdensenzi, buyrun oynayın. Ama Philips’in Nintendo için ürettiği CD-i eklentisine çıkan oyun, başarısız bir üçüncü parti yapımcıya teslim edilince ipler kopmuş. Prenses Zelda’yı oynamamız bile durumu kurtarmıyor.

Street Fighter: The Movie – Playstation – 1995
Harika dövüş oyunları serisi Street Fighter için çekilen ilk film mi daha kötü, yoksa filmden geriye dönüp yapılan bu oyun mu daha kötü, kesinlikle karar veremiyoruz. Feci kontroller, dengesiz karakterler ve kötü animasyon, neredeyse serinin ismini karalıyordu.

Superman – Nintendo 64 – 1999
Nihayetinde karakter süper, bundan kötü bir şey nasıl çıkar ki diye her düşündüğümüzde bu oyun aklımıza geliyor. Oyunun büyük kısmında çemberlerden manasızca uçarak geçiyorsunuz, bu kadar. En kötü dediğiniz Superman filminden bile daha kötü.

Survivor: The Interactive Game – PC – 2011
Başarılı bir TV programı, başarılı bir oyun anlamına gelmiyor tabii. TV programının ününden ve popüleritesinden faydalanmaya çalışan oyun, kötü grafikler, sıkıcı oynanış ve hatalı kodlar yüzünden devamlı çökmelerle dolu.

Big Rigs: Over the Road Racing – PC – 2003
Kamyon sürme ile ilgili çok eğlenceli oyunlar biliyoruz, bu onlardan biri değil. Kamyon yarıştırma üzerine kurulmuş bu oyunda yarışamıyorsunuz bile. Çoğu zaman rakipleriniz yerlerinden kıpırdamıyor, geri geri giderseniz dağları taşları tırmanıp uzaya çıkabiliyorsunuz.

Sonic the Hedgehog – Xbox 360/PS3 – 2006
Tüm eski 2D oyun serileri yavaş yavaş 3D versiyonlarını üretirken, Sonic de bunu denedi tabii. Ve tamamen başarısız oldu. İdeal platform oyunlarından biri iken, gevşek kontroller, çok yüksek zorluk seviyesi ve anlamsız bir konu ile bir seri itinayla batırılmış.

Duke Nukem Forever – PC/PS3/Xbox 360 – 2011
Bu oyunu 10 sene boyunca beklediğimize hala inanamıyoruz. Çoğu kişi hala “Keşke hiç çıkmasaydı da bu acıyı çekmeseydik!” diye anıyor Duke Nukem Forever oyununu. İlk çıktığında efsane olan oyun, bu sefer tam bir çöptü, hakkında bu kadar yazdığımız bile fazla. Bunu evde sakın denemeyin!

Final Fantasy: All the Bravest – iOS/Android – 2013
Aslında iOS ve Android için kötü oyunlar listesi yapmaya kalksak, ömür ancak yeter yazmaya. Ama tüm zamanların en büyük oyun serilerinden birini böyle adapte etmeye kalkınca listeye otomatikman giriyor tabii. Bu oyunun tek amacı size oyun içi satınalmalar ile para harcatmak, o kadar. Finasl Fantasy ismi bundan daha fazla asla düşmedi, kesinlikle uzak durun!

Ana Sayfa » Oyun Dünyası » Tüm Zamanların En Kötü 10 Video Oyunu