Drone’lar Kötü Yola Düştü!

Drone’lar Kötü Yola Düştü!

Çok kanatlı ve yetenekli helikopterler olarak tanınan Drone’lar bu kez de uyuşturucu teslimatıyla gündeme geldi! Kararlılığıyla tanınan Drone düştü ve…

Son yılların en gelişmiş hava teknolojileri arasında yer alan Drone, teknoloji gündemine bomba gibi düştü. 4 ve üstü kanatlar sayısına sahip ve kontrolü konusunda kararlı olduğu bilinen minyatür hava aracı bu kez de uyuşturucu bataklığında görev yapmaya sürüklendi.

Geçtiğimiz günlerde Amazon’dan alınan ürünlerin teslimatında kullanılacağı öne sürülen ve hemen ardından da iptal olma söylentilerinin yayıldığı Drone’ler İrlanda’nın başkenti Dublin’de kötü bir görev yaparken yakalandı. Wheatfield Hapishanesi’ndeki tutuklulara uyuşturucu madde taşırken güvenlik tellerine takılarak yere düşen Drone, hapishanede büyük bir telaş uyandırdı.

Sayısı 20’ye yakın tutuklunun, gardiyanlar gelmeden kaza alanına gittiği ve dökülen uyuşturucuların bir kısmının alıdığı biliniyor. İrlanda polisi Drone’leri kontrol eden merkezi araştırıyor. Dilerseniz Daily News tarafından hazırlanan ve YouTube kanalında paylaşılan haber videosunu(ingilizce) da izleyebilirsiniz.

Ana Sayfa » Genel » Drone’lar Kötü Yola Düştü!