Akıllı Telefonunuza Bağımlı Mısınız?

Akıllı Telefonunuza Bağımlı Mısınız?

Eğer akıllı cihazlarınıza bağlımlı olduğunuzdan şüpheleniyorsanız, bu uygulamayı denemenizde fayda olabilir.

Yeni çıkan “Moment” isimli uygulama, akıllı telefon bağımlısı olup olmadığımız konusunda bize tarafsız bilgiler verebilir. Moment akıllı telefonunuzda arka planda devamlı açık duruyor ve her gün telefonu ne kadar süre ile kullandığınızı ölçüyor.

Uygulamanın yaratıcısı Kevin Holesh, aslında Moment’i kendisi için hazırlamış. Akıllı telefonunun ekranına bakmaktan, nişanlısı ve çevresindeki insanlar ile ilgilenmeyi azalttığını farkedince, ne kadar bağımlı olduğunu ölçmek istemiş.

Bu yüzden bir iOS programcısı olan Holesh, Moment’i ortaya çıkartmış. Yaptığı testlerde, uygulamayı kullanan insanlar, normalde her gün akıllı telefonları ile ilgilendikleri süreyi her seferinde yanlış tahmin etmişler. Holesh, insanların tahmin ettikleri zamanlardan en az %50 daha uzun süre telefon ekranına baktıklarını söylüyor.

Akıllı telefonlara olan bağımlılık seviyelerini ölçerek bizi uyarmak ve daha dengeli bir hayat için uğraşmamızı sağlamak amaçlı bir uygulama Moment. Bu ücretsiz uygulamayı iPhone’a indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Uygulamalar » Akıllı Telefonunuza Bağımlı Mısınız?