Amazon’dan Akıllı Telefon Duyurusu Mu Geliyor?

Amazon’dan Akıllı Telefon Duyurusu Mu Geliyor?

Amazon’un 18 Haziran’daki gizemli etkinliğinde acaba bir akıllı telefon mu duyurulacak?

Firmanın etkinlik duyurusuna bakacak olursanız bir donanım tanıtımı yapılacak. Ama bakalım bu donanım acaba yeni bir Kindle Fire tablet mi, yeni bir Kindle e-kitap okuyucu mu, yoksa bir akıllı telefon mu olacak, onu hep beraber göreceğiz.

Peki Amazon şimdiye kadar neden bir akıllı telefon üretmedi? Elindeki tablet ürünleri ile bu kadar başarı elde etmişken, ayrıca çok sadık bir müşteri kitlesi de varken neden piyasaya kolayca bir telefon çıkartmadı? Bunun cevabı, özünde firmanın bir donanım üreticisi olmamasında. Amazon, Kindle tabletlerini ve e-kitap okuyucularını sadece sunduğu dijital servisler için bir dağıtım platformu olarak görüyor, o kadar. Ve Amazon’ın servisleri en iyi bir tablet formu cihazda tüketilebiliyor, cep telefonu değil.

Ama Amazon’un fikrini değiştiren iki şey var, birincisi tablet satışlarının yavaşlaması, ikincisi büyük ekranlı telefonlar. Başta ABD olmak üzere müşteriler tablet ürünlere doymaya başladıkça, tüm üreticiler bunun sonuçlarını görmeye başlayacaklar. İşte bu noktada en iyi çıkış, ancak büyük ekranlı bir akıllı telefon (veya phablet) ürünle olabilir. Amazon da mutlaka bu dalgayı yakalamaya çalışıyor olacaktır.

Amazon’un duyuru için yayınladığı aşağıdaki teaser fragmandan herhangi bir şey anlamak mümkün olmasa bile denemesi serbest. Gerçi Mayıs başında haberini yaptığımız Amazon akıllı telefon söylentilerini aklınızdan çıkartmamakta fayda var.

Bir de Amazon’un oyun konsolu söylentileri var ki, o da başka bir haberin konusu, bu linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » Amazon’dan Akıllı Telefon Duyurusu Mu Geliyor?