Android’li Dizüstü Bilgisayar: “HP SlateBook”!

Android’li Dizüstü Bilgisayar: “HP SlateBook”!

HP, Windows ve Android işletim sistemini tek bir dizüstü bilgisayar modelinde topladı! Tablet ile dizüstü bilgisayar arasında kalanlar için SlateBook!

Teknoloji pazarının önde gelen markalarından biri olan HP, yeni bir cihazla daha karşımızda. Kasalı bilgisayarlardan sonra taşınabilirliği ile bilişim pazarına yeni bir heyecan kazandıran dizüstü bilgisayarlar artık daha kullanışlı. Akıllı telefon ve tablet pazarının popüler işletim sistemi Android, artık dizüstü bilgisayarlarda da karşımıza çıkacak.

HP’nin yeni nesil bilgisayar modeli SlateBook, diğer dizüstü bilgisayar modellerinden biraz daha farklı. Google’ın Android işletim sistemini kullanan tabletler ile dizüstü bilgisayarlarda kullanılan Windows işletim sistemi tek bir cihazda birleşiyor.

14 inç büyüklüğünde ve 1080p ekran çözünürlüğündeki HP SlateBook, 1.8 GHz dört çekirdekli bir işlemciyle kullanıcı karşısına çıkıyor. NVIDIA Tegra 4 yonga setini kullanan yeni model, 2 GB Ram ve 16/32 GB dahili depolama alanıyla mobilize edilmiş.

HP’nin kamera teknolojisi olan TrueVision HD kamera, 128 GB’a kadar MicroSD desteği ve Beats Audio hoparlörlerin bulunduğu SlateBook, Android’in 4.3 sürümünü kullanıyor. Avrupa çıkış fiyatı ise 399 Dolar.

Ana Sayfa » Mobil » Android » Android’li Dizüstü Bilgisayar: “HP SlateBook”!