AngelBlocks İle Eviniz, Sizden Daha Zeki Olacak

AngelBlocks İle Eviniz, Sizden Daha Zeki Olacak

Şimdiye kadar aradığınız ucuz ve basit ev otomasyon sistemi AngelBlocks olabilir.

AngelBlocks sistemi, özelleşmiş işler atayabileceğiniz küçük sensör ünitelerinden ve onları yöneten AngelGate isimli bir kontrol parçasından oluşuyor. AngelBlocks üniteleri evde herhangi bir şey kontrol etmek veya bir şey olunca sizi uyarmak gibi çeşitli işlerde kullanılabiliyor.

AngelGate kontrol parçasını evin Internet bağlantısına ekliyorsunuz ve AngelBlocks ünitelerini de istediğiniz ev aletine bağlıyorsunuz. Kontrol parçası ve üniteler sistem çapında birbiri ile kablosuz konuşuyorlar. AngelBlocks üniteleri çok hafif ve istediğiniz yere vida veya yapışkan bant ile tutturulabiliyorlar. Her bir AngelBlocks ünitesine ek görev modülleri takıp, bir görev atayabiliyorsunuz.

Üniteler tek başlarına ısı, sallanma, titreşim kontrolü yapabiliyor. Ek modüllerle ise basınç, nem ve hareket de kontrol ediyorlar. Devamlı etraflarını tarıyor ve programlamanıza uygun olarak, belli durumlarda belli şeyler yapabiliyorlar. Mesela bitkilerinizdeki nem seviyesi düşünce sulama yapmanızı hatırlatabiliyor, bahçedeki alet kulübesi kapısı açılınca sizi uyarabiliyor, bir köpek çöp tenekesini devirirse haber verebiliyor, siz evden çıkınca kapıyı bile kilitleyebiliyor (doğru donanım desteği ile tabii).

Bunlara ek olarak, AngelTags ismindeki küçük vericileri yanınızda (mesela cebinizde) taşıyarak, ev içinde hareket ettiğinizde sistemin sizi takip edip belli akıllı işler yapmasını sağlayabiyorsunuz. Örnek olarak siz odadan odaya geçtikçe ışıkları açıp kapatmak veya evden ayrıldığınızda garaj kapısını kilitlemek gibi. Hatta sistem sizi uyarmak için Facebook veya Twitter’a durum güncellemesi bile atabiliyor.

Son olarak, sistem açık kaynaklı olduğu için farklı ev otomasyon sistemleri için destek verilebiliyor ve değişik markalardan ürünlerle bir arada kullanılabiliyor. Akıllı ev otomasyonu hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ana Sayfa » Güvenlik/Koruma » AngelBlocks İle Eviniz, Sizden Daha Zeki Olacak