Apple CarPlay’e İlgi Büyüyor!

Apple CarPlay’e İlgi Büyüyor!

Geçtiğimiz sene IOS 7’nin tanıtımı ile eş zamanlı kullanıcılara sunulan “IOS In The Car” konsepti ilk aşamada her ne kadar ios 7’nin gölgesinde kalsa da sonunda hak ettiği değeri bulmaya başladı.

Apple’ın araçlar için tasarladığı araç içi eğlence sistemiios in the car” gelişimine devam ederek bu yıl Mart ayında gelişmiş ve adı değişmiş bir halde karşımıza yeniden çıktı. Apple’ın CarPlay adını verdiği yeni konsepti Apple cihazınız ile iletişim kurarak aramalarda, mesajlarda, hatırlatmalarda ve daha birçok özellikle birlikte size araç içi asistanlık yapmakta.

İlk olarak Chevrolet marka bir araçta karşımıza çıkan CarPlay’e yeni markalar eklendi ve görünen o ki çok yakında araç alınırken CarPlay özelliği araç seçimi konusunda oldukça etkili bir faktör olacak. CarPlay konseptini bünyelerine taşımak isteyen otomotiv markalarından bazıları Abarth , Alfa Romeo, Chrysler,Dodge,Fiat,Jeep , Hyundai( 2015 itibariyle) ,BMW,Mercedes-Benz,Volvo,Ford, GM olarak açıklanırken Ferrari’de yer alan CarPlay görenleri kendisine hayran bıraktı.

Şimdi sizleri Ferrari’nin şık tasımı ile birleşen CarPlay’e ait o video ili baş başa bırakıyorum. İyi seyirler…

Ana Sayfa » Genel » Apple CarPlay’e İlgi Büyüyor!