Apple Hacker’ları Kıskıvrak Yakalandı!

Apple Hacker’ları Kıskıvrak Yakalandı!

Apple cihazlarının açıklarını yakalayan ve kullanıcı bilgilerini ele geçirmeye çalışan hacker’lar dev bir operasyonla yakalandı! İşte detaylar…

Teknoloji pazarının popüler üreticilerinden biri olan Apple’ın, son zamanlarda akıllı cihazları ve Mac modellerine saldırı düzenleyen hacker’larla başı dertteydi. Mac ve iCihaz kullanıcılarına ait şifre ve kişisel bilgilere ulaşmak için sisteme sızan 17 ve 23 yaşındaki iki Apple hacker’ı göz altına alındı.

Rusya’nın yüksek tirajlı medya grubu MKRU’nun haberine göre Apple hacker’ları, ATM’den fidye paralarını çekmeye çalışırken yakalandı. 23 Yaşındaki Ivan tarafından planlanan ve yürütülen hack organizasyonuna, 17 yaşındaki ismi belirtilmeyen hacker da destek sağladı.

Rusya İçişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinde yayımlanan habere göre, hacker’ların dairesinde bulunan bilgisayar, telefon, sim kart ve internet ağını kullanan tüm cihazlara el konulmuş.

iTunes ve iCloud Ödeme Zinciri platformlarına saldırılar düzenleyen hacker’ların geçtiğimiz aylarda da kullanıcıdan 100 Dolar civarında bir para talep ettiği paylaşılmıştı.

Ana Sayfa » Güvenlik/Koruma » Apple Hacker’ları Kıskıvrak Yakalandı!