Atmosfer’e Balon Yolculuğu Başlıyor

Atmosfer’e Balon Yolculuğu Başlıyor

Gezegenler arası turizm konusunda çalışmalar son hızıyla sürerken ABD’li bir firma bu konuya ilgi duyan ancak o kadar da parası olmayan kişiler için bir alternatif üretti.

Uzay’a ilgi duyan kişi sayısı azımsanmayacak boyuttayken bu ilgiyi gerçek hayatta uygulamaya geçirmek için yine azımsanmayacak boyutta bir mebla ödenmesi gerekiyor. Eğer siz de Dünya’nın yörüngesinde seyahate çıkmak istiyorsanız Paragon Space Development şirketinin yan kolu olan World View firması’nın yeni projesi sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştıracak.

Hayallerinize bir adım daha yaklaştıracak derken sizi boş yere umutlandırmak istemem çünkü bu yolculuk gezegenler arası seyahat kadar olmasa da aslında oldukça pahalı. World View, kendilerinin tasarlamış olduğu kapsül şeklindeki balonla yeryüzünden yaklaşık 30 KM yükseğe çıkarak size hem yer çekimsiz ortam tecrübesini yaşatırken aynı zamanda da muhteşem bir Dünya manzarasını 75 bin dolar karşılığında sizlere sunacak.

World View’in Dünya manzaralı bu projesinin bilet satışları ise önümüzdeki birkaç ay içerisinde başlayacak.

Sizleri yerden 30 KM yukarıya taşıyarak atmosfer’de eşsiz bir deneyim yaşatacak o projenin izlerken bile heyecan yaratan tanıtım videosu şimdi sizlere. İyi seyirler…

World View Experience.mp4 from World View on Vimeo.

Ana Sayfa » Genel » Atmosfer’e Balon Yolculuğu Başlıyor