Bilgisayarınızda Bulunması Gereken 5 Önemli Araç

Bilgisayarınızda Bulunması Gereken 5 Önemli Araç

Bilgisayarınızda her gün kullandığınız tonla program var, ama bazı işler için özel programlara ihtiyacınız var.

Bir PC’ye Windows kurduğunuzda en çok ihtiyacınız olan şeyler Firefox, 7-Zip, CCCP, Media Player Classic, anti-virüs gibi programlar. Ama çok önemli bazı işler için aşağıdaki 5 programa eninde sonunda ihtiyacınız olacak. Şu anda bunların lazım olduğunu farketmeseniz bile, gerektiği zaman bu yazımızı hatırlayacaksınız, ona eminiz.

AdwCleaner ve MalwareBytes
Bu ikisini beraber ele aldık çünkü ikisi de aynı kategoride, sizi istenmeyen programlar, trojanlar, toolbar’lar ve zararlı kaçak servislerden kurtarma kategorisi bu. İkisini beraber veya ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza kurduğunuz anti-virüs programının yanında bunları da bulundurmakta fayda var, çünkü anti-virüs programları her şeyi temizleyemez.
AdwCleaner’ı buraya tıklayıp indirebilirsiniz.
MalwareBytes’ı buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Bulunması Gereken 5 Önemli Araç - Speccy

Speccy
Bilgisayarınızı satın alalı uzun süre olduysa ve birşeyleri upgrade etme zamanı geldiyse, tüm özelliklerini hatırlamanızda fayda olacaktır. İşte Speccy bu iş için ideal program. Bilgisayarınızın işlemcisi, belleği, grafik kartı, anakart, işletim sistemi, harddiskleri gibi tüm önemli parçalarının tüm özellikleri elinizin altında olacak.
Programı buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Bulunması Gereken 5 Önemli Araç - Ultimate Windows Tweaker

Ultimate Windows Tweaker
Eğer yeni bir Windows kurduğunda ilk iş olarak ince ayar yapmaya meraklı kişilerdenseniz, Ultimate Windows Tweaker tam size göre. Kapsadığı tonla ince ayar ile, işletim sisteminizi tam anlamı ile optimize etmeniz mümkün olacak. Windows’un tüm grafik, performans ve güvenlik ayarlarını bu programla değiştirmek mümkün.
Programı buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Bulunması Gereken 5 Önemli Araç - WinDirStat

WinDirStat
Devamlı bilgisayara yeni programlar kurmak, eninde sonunda harddisklerinizin dolmasına yol açacaktır. Peki o kadar yıldır nereye ne kurdunuz, hangi klasörler ve programlar en fazla yeri kaplıyor, bunu kolayca görmek istemez misiniz? İşte WinDirStat tam da bu işe yarıyor, harddisklerinizdeki her şeyi tarayıp, size grafik arayüzü ile neyin daha fazla yer kapladığını gösteriyor.
Programı buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Bulunması Gereken 5 Önemli Araç - Wireless Network Watcher

Wireless Network Watcher
Eğer kablosuz ağınızı sizden izinsiz şekilde dışarıdan birinin kullandığından şüpheleniyorsanız, bu program size gerekli olan araç. Bir güvenlik programı olan Wireless Network Watcher ile ağınızdaki tüm cihazları tarayabilir, IP ve MAC adreslerinini görebilirsiniz. İsmine bakmayın, kablosuz ağlarda kullanıldığı gibi, kablolu ağlarda da işe yarıyor.
Programı buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Ana Sayfa » Genel » Bilgisayarınızda Bulunması Gereken 5 Önemli Araç