Bitkilerle Zombilerin Savaşında Yeni Bir Cephe

Bitkilerle Zombilerin Savaşında Yeni Bir Cephe

Mobil cihazları kasıp kavuran “Plants vs Zombies” oyunu, bu sefer sıcak bir savaş oyunu ile geliyor.

Mobil cihazlarda yayınlanan Plants vs Zombies oyununda, zombileri önce arka bahçemizden kovduk. Sonra ikincisi çıktı ve zamanda yolculuk yapıp eski Mısır’da firavun zombi avladık, vahşi Batı’ya gidip kovboy zombileri yendik, Karayip’lere gidip korsan zombileri defettik.

Şimdi seri yepyeni bir oyun çeşidi ile geliyor. “Plants vs Zombies: Garden Warfare” oyununda, yapımcı firma PopCap önceki oyunlardaki karakterleri almış, hepsinin eline birer silah vermiş ve birbirlerine kapıştırmış. Üçüncü şahıs kamerasından oynadığımız bu yeni aksiyon oyununda çok çeşitli ortamlarda koşuşturan çiçekler, meyveler ve zombiler var.

Tabii önceki oyunların hafif çılgın görselliği ve oyun mekanikleri bu savaş oyununa da işlemiş. Farklı bitki ve zombi türleri, farklı sınıflara dağıtılmış ve geliştirilebilir çeşitli özellikleri var. Ayrıca silahları da çok komik olmuş, elindeki balıkla bitkilere ateş eden bir zombi görürseniz şaşırmayın.

24 Haziran’da PC için piyasaya çıkacak Plants vs Zombies: Garden Warfare oyununu, EA’in Origin dijital oyun satınalma sistemi üzerinden 34 Dolar’a edinmek mümkün. Buraya tıklayıp sipariş sayfasına hemen gidebilirsiniz. Oyunun fragmanı da aşağıda.

Ana Sayfa » Oyun Dünyası » Bitkilerle Zombilerin Savaşında Yeni Bir Cephe