BMW ve GoPro, Ortak Araç Kamerası Projesi İçin Buluştular

BMW ve GoPro, Ortak Araç Kamerası Projesi İçin Buluştular

Son zamanlarda araç kamerası bulundurmak moda oldu, GoPro modelleri de bu iş için ideal.

Ama BMW ile GoPro’nun bu iş için ortaklaşa çalışacağını tahmin etmezdik. Ortak projeleri ile son model BMW arabalarında, araçta takılı GoPro kameraları konsoldan idare etmek mümkün olacak. Arabanın multimedya ve bilgi konsolundan direk kamerayı çalıştırıp kayda girmek mümkün olabilecek.

Tabii önce BMW veya Mini arabanıza bir GoPro kamera taktırmanız lazım. Sonra iPhone’a GoPro’nun uygulamasını yükleyeceksiniz. iPhone cihazınız zaten aramalar ve müzik için arabanızla senkron olacaktır. Böylece kamerayı konsoldan idare etmeye hazırsınız.

Araçlardaki “BMW Connected Drive” veya “Mini Connected” menüleri sayesinde takılı olan GoPro kameranın bakış açısını görebilir, kaydı başlatıp durdurabilirsiniz. Ayrıca araç sabitken konsoldan direk kaydetmekte olduğunuz görüntüyü izleyebilirsiniz de, ama araç hareket ettiği anda, büyük ihtimalle güvenlik sebepleri yüzünden olsa gerek, bu önizleme durduruluyor ama kayıt devam ediyor.

GoPro kameralardaki uğraştırıcı kayıt ve önizleme işlemlerini böylece kolaylaştıran BMW, bu ortaklık ile ilginç bir işe imza atmış. Benzer ortak projeleri başka otomotiv markalarında da göreceğimizi umuyoruz.

Ana Sayfa » Genel » BMW ve GoPro, Ortak Araç Kamerası Projesi İçin Buluştular