Bu Akıllı Saatin Pili 30 Gün Dayanıyor!

Bu Akıllı Saatin Pili 30 Gün Dayanıyor!

Giyilebilir teknoloji pazarına iddialı bir isim daha katıldı! Moment SmartWatch adındaki akıllı saat 30 gün boyunca çalışabiliyor!

Geçtiğimiz yıl Samsung tarafından tanıtılan Galaxy Gear/Gear 2, teknoloji pazarının ilk modeli olmayı başarmıştı. Akıllı gözlük ve akıllı bilekliğin ardından geliştirilen akıllı saat modelleri, bir kez daha teknoloji gündeminin popüler konu başlıklarından biri oldu. Akıllı saat kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri olan pilin hızlı tükenmesi sorununa karşın yeni bir alternatif model daha geliştirildi.

Akıllı saatlerde kullanılan pilin yetersiz olduğunu ve geliştirilebilir olacağını savunan Momentum Labs, tüketiciye 30 gün boyunca şarj etmeden kullanabileceği bir akıllı saat tasarlamış. Momentum SmartWatch adını taşıyan yeni nesil akıllı saat, tasarım olarak bilekliğe benzetilmiş ve dijital ekran kullanılmış.

150 dpi(inç başına düşen piksel sayısı) piksel yoğunluğuna sahip akıllı saatin, tüm ön yüzeyi dokunmatik olarak tasarlanmış. Kavisli bataryanın kullanıldığı Momentum’da QWERTY klavye seçeneği de bulunuyor. 0.9 mm inceliğindeki giyilebilir ürün ağırlık olarak ise yalnızca 100 gram.

230 Dolar fiyat etiketi bulunan SmartWatch, Kickstarter üzerinden talep ettiği bağış olan 300.000 Dolar’ı toplamaya çalışıyor. Kullanıcı şikayetlerine son vermesi planlanan ürünün 30 gün pil ömrü konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Nasıl bir teknoloji kullanılabilir?

Ana Sayfa » Genel » Bu Akıllı Saatin Pili 30 Gün Dayanıyor!