Bu Maçta Tweet Rekoru Kırıldı!

Bu Maçta Tweet Rekoru Kırıldı!

2014 Dünya Kupası futbolseverlere yaşattığı heyecan ve sürpriz sonuçları ile sosyal medyada fazlası ile yer bulurken Brezilya ile Şili arasında geçen maç bir rekora imza atılmasına önayak oldu.

Maçlar sırasında atılan tweetler artık bir dünya kupası klasiği olmuşken Brezilya ile Şili arasında oynan maçta bu güne kadar bir spor müsabakasında atılan en çok tweet atıldı ve o maç farklı bir yönden de olsa tarihe geçmeyi başardı.

Başlangıç düdüğü ile tweet atmaya başlayan futbolseverler maç süresince tam 16.4 milyon ile müsabakanın heyecanını arkadaşları ile paylaşırken maçın uzatmalara gitmesi ve penaltı vuruşları sırasında Şilili oyuncu Ganzalo Jara’nın penaltıyı kaçırması ile o dakikada tam 389 bin tweet atılmasına sebep oldu. Yani başka bir değişle Ganzalo Jara attığı penaltı atışı ile ses getiremese de sebep olduğu atılan tweet sayısı ile uzun bir süre unutulmayacak gibi görünüyor.

Başladığı günden itibaren sürpriz sonuçlar ve beklenmedik performanslarla gündeme gelen 2014 Dünya Kupası aynı zamanda bu güne kadar sosyal medyada en çok konuşulan Dünya Kupası olmayı başardı.

Brazilya ile Şili arasında geçen bu unutulmaz maçın özetini şimdi sizlere…

Peki sizin Dünya Kupası’ndaki favoriniz hangi takım?

Ana Sayfa » Mobil » Bu Maçta Tweet Rekoru Kırıldı!