Çocuklara Uzayı Öğreten iPad Uygulamaları

Çocuklara Uzayı Öğreten iPad Uygulamaları

Çocukken uzay hep çekici ve büyülü bir yerdi, birçoğumuz astronot olmak isterdi.

Astronotların uzaya ve aya gidip, maceralar yaşadığını zannederdik. Uzaydan Dünya’ya bakmak çok önemli bir şeydi. Şimdi ise çocuklar yukarı değil, genelde ellerindeki tabletlere bakıyorlar. Ama daha akıllı, daha bilimsel ve daha hızlı öğreniyorlar. Buna teknolojik cihazların yaşamlarımıza büyük ölçüde girmesi sebep oluyor tabii. Bu cihazları öğretici amaçlarla kullanmak bizim elimizde. İşte biz de çocuklara uzayla ilgili bilgiler veren ve eğlendiren dört iPad uygulaması seçtik.

Stargazer
Bu uygulama bir planetaryum uygulaması. Yani iPad’de açıp cihazı gece gökyüzüne tuttuğunuzda, size takımyıldızların yerlerini ve hangisi olduğunu söylüyor. Ayrıca eğer bir gezegen veya yıldız bulursanız, ekrana tıklayıp hakkında bilgi de alabiliyorsunuz.
AppStore’dan ücretsiz indirmek için tıklayınız.

Interactive Minds: Solar System
8 yaş civarındaki çocuklar için tasarlanmış bu interaktif kitap, Güneş Sistemi’ndeki gezegenleri tanıtıyor. Uygulamada gezegenlerin resimleri ve videolar var ama asıl eğlenceli kısmı çeşitli gezegenleri birbiri ile karşılaştırma imkanı veren bölümü. 58 sayfalık bu interaktif kitap 6.49 TL ama ücretsiz deneme versiyonu da var.
AppStore’dan indirmek için tıklayınız.

Çocuklara Uzayı Öğreten iPad Uygulamaları - Interactive Minds: Solar System

Solar Walk
Solar Walk uygulamasında, tüm Güneş Sistemi’nin 3D modelini bulabilirsiniz. Güneş Sistemi içinde istediğiniz gezegene gidebilir, bilgi alabilir ve gezegeni üç boyutlu olarak seyredebilirsiniz. Özellikle grafikleri çok başarılı olan bu uygulama 1.99 TL’ye satın alınabilir.
AppStore’dan indirmek için tıklayınız.

Çocuklara Uzayı Öğreten iPad Uygulamaları - Solar Walk

Kiwaka
Bu eğlenceli uygulama daha çok 5-7 yaş civarındaki çocuklar için uygun. Kiwaka aslında bir oyunla çocuklara uzayı anlatmaya çalışıyor. Pembe bir fili yöneterek ateşböceklerini toplamaya, kuş ve yılanlardan kaçmaya çalışıyorsunuz. Yakaladığınız ateşböcekleri birer takımyıldızına dönüşüyor ve takımyıldızlarla içindeki galaksiler hakkında bir sürü ilginç bilgi edinebiliyorsunuz.
AppStore’dan 6.49 TL fiyatla indirmek için tıklayınız.

Çocuklara Uzayı Öğreten iPad Uygulamaları - Kiwaka

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Uygulamalar » Çocuklara Uzayı Öğreten iPad Uygulamaları