Dark Passage, Yaz Mevsimi Finali’nin Şampiyonu Oldu

Dark Passage, Yaz Mevsimi Finali’nin Şampiyonu Oldu

8 Haziran’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen League of Legends 2014 Yaz Mevsimi Finali’nin şampiyonu Dark Passage.ByNoGame oldu.

League of Legends 2014 Şampiyonluk Ligi Mevsim Finalleri’nin sonuncusu olan Yaz Mevsimi Finali 8 Haziran Tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlendi. Tüm mevsim finallerinde olduğu gibi Yaz Mevsimi Finalinde de, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından resmi sporcu lisansı verilen oyuncular yarıştı. 8 Haziran’ın şampiyonu ise TT Karşısında 3-0’lık bir galibiyetle Dark Passage oldu ve 20.000 TL lik birincilik ödülünü kazandı.

Yaz Mevsimi’ni ilk 6 sırada bitiren Şampiyonluk Ligi takımlarının kıyasıya mücadele ettiği karşılaşmalar, 7 Haziran’da seyircisiz, 8 Haziran Pazar günü ise seyircilerin katılımıyla Bostancı Gösteri Merkezi’nde heyecan dolu anlar yaşattı. Hafta sonu boyunca internet üzerinden canlı olarak yayınlanan Yaz Mevsimi Finali’ni yüzbinlerce eSpor sevdalısı takip etti.

League of Legends 2014 Yaz Mevsimi Finali’nin çeyrek ve yarı final maçları ilk gün, üçüncülük ve final karşılaşması ise ikinci gün gerçekleştirildi. Pazar günü tempo, Wild Fire ve Atlas takımları arasında kıran kırana geçen 3. lük maçıyla başladı.  2-0’lık skorla 3. olan  Wild Fire, 5.000 TL’lik ödülü kazandı. Yaz Mevsimi’nin Final maçı ise ezeli rakipler Team Turquality ve Dark Passage takımları arasında geçti. Nefesleri kesen bu capcanlı  mücadelenin galibi Dark Passage oldu ve 20.000 TL’lik birincilik ödülünü muhteşem performansıyla haketti.  2. olan TT ekibi 10.000 TL kazanırken, ilk  4 takım toplamda 37.500 TL’lik para ödülünü evine götürdü. Galerimizden finalde yaşananlara göz atabilirsiniz.

League of Legends kadar çok sevilen mobil oyunun incelemesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Ana Sayfa » Oyun Dünyası » Dark Passage, Yaz Mevsimi Finali’nin Şampiyonu Oldu