Dikkat:Telefon Faturaları Kabaracak

Dikkat:Telefon Faturaları Kabaracak

Cep telefonları ülkemizde kullanılmaya başlandığından itibaren büyük bir ilgi ile karşılandı ve bu ilgi hiçbir zaman azalmadı.

Onlara olan ilgi bu kadar büyük olunca yeni modeller yeni tarifeler derken hem kullanıcı sayısında hem de konuşma oranı olarak gün geçtikçe yükselen bir grafik yakalandı. Eğer siz de cep telefonunuzla konuşamadan edemeyenlerdenseniz bu haber biraz canınızı sıkabilir çünkü Temmuz itibari ile telefon faturanız biraz daha kabarık gelecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Mobil Azami Ücret Tarifeleri ile ilgili son kararını yayımladı. Bundan böyle cep telefonu operatörlerinin uyguladığı tarifelerde minimum %5 artış yaşanacak.

1 Temmuz itibari ile uygulamaya girecek olan BTK kararı ile artık cep telefonu operatörleri uyguladıkları tarifelerini geçtiğimiz yıla göle daha yüksek fiyat ile kullanıcıya sunabilecek. Başka bir deyişle 2013 kararı ile sabit telefondan cebe, cepten diğer cep telefonlarına yapılan arama ücretleri 43.89 kuruş/dakika ile ücretlendirilirken bu ücret dakikası 46.25 kuruş’a çıkarıldı.

Konuşmaların dakika başına belirlenen ücretlerinin değişmesinin yanında Yurtiçi ve Yurtdışı mesajlaşmalarına da artık farklı bir tarifeden ödeme gerçekleşecek. O tarifeler de Yurtiçi mesajlaşma ücreti olarak 33.25 kuruş iken Yurtdışı ise 83.08 kuruş olarak belirlendi.

Bu değişiklikler cep telefonu ile konuşma oranında nasıl bir değişikliğe yol açar bu şimdiden kestirmek güç ancak 1 Temmuz itibari ile gelen faturanızın normalden daha kabarık geleceği kesin.

Ana Sayfa » Mobil » Dikkat:Telefon Faturaları Kabaracak