Dünya Kupasında Beats Kulaklıklar Kullanılmayacak!

Dünya Kupasında Beats Kulaklıklar Kullanılmayacak!

Dünya Kupası’nda büyük sponsor Sony, sürekli Beats kulaklıkların görülmesinden oldukça rahatsız! Çözümü ne mi oldu; İşte detaylar!

Futbol severlerin uzun süredir merakla beklediği Dünya Kupası, tüm heyecanıyla devam ediyor. 4 yılda bir gerçekleşen Dünya Kupası, bildiğiniz üzere büyük bir organizasyon ve birçok sponsor ve ana sponsorlarla destekleniyor. Büyük paya sahip sponsorlardan biri olan Sony, geçtiğimiz günlerde de sosyal medya üzerinde Xperia Z2 modelinin Dünya Kupası resmi akıllı telefon modeli olduğunu paylaşmıştı.

Sony, Dünya Kupası’nın sponsor ekiplerine kablolu ve kablosuz kulaklıklar hediye etmiş ve tüm reklam yatırımlarını Dünya Kupası’na göre yapmıştı. Girdiği sponsorluk sayesinde büyük bir reklam elde etmeyi planlayan Sony’nin planlarını Beats bozdu.

Dr.Dre’nin Beats markası, Sony’nin büyük yatırımlarına karşın futbolcular tarafından tercih edilmiş ve maç görsel/videolarında görüntülenmiş. Bildiğiniz üzere dev spor etkinliklerinde oyuncuların kullandığı ürünler, spor severlerin beğenisini kazanır ve marka büyük bir popülerlik kazanır.

Gelen haberlere göre, sponsor marka dışında kullanılan ürünlerin kameralara yansıtılmaması için çeşitli kısıtlamalara gidileceği biliniyor. Neymar, Rooney ve Luis Suarez başta olmak üzere sürekli maç öncesi ve sonrası Beats kulaklıklarla görünmesi, Sony’in planlarını ve beklentilerini bozdu. Sony, kısıtlamaların hemen başlamasını bekliyor.

Ana Sayfa » Genel » Dünya Kupasında Beats Kulaklıklar Kullanılmayacak!