Facebook 10 Yılda Ülke Satın aldı!

Facebook 10 Yılda Ülke Satın aldı!

Sosyal medya’nın önü alınamaz büyümesinde önemli rol oynayan Facebook hem gücünü arttırmak hem de daha iyi hizmet verebilmek adına satın aldığı şirketlerle gündeme bir kez daha oturdu.

Geçtiğimiz günlerde rekor bir ücret karşılığında Whatsapp’ı renklerine bağlamasının getirdiği ses henüz dinmemişken yapılan bir atakla Finlandiyalı bir veri şirketi olan Pryte’yi de alması insanlar üzerinde Facebook bize bir sonraki adımda nasıl bir özellik tanıtacaktan çok bakalım bir sonraki adımda hangi şirketi alacak yargısı yaratmaya başladı.

Bünyesine bağladığı en son şirket ile birlikte 45 şirketi satın almış olan facebook’un geçtiğimiz 10 yıl içerisinde toplam 22 milyar doları aşkın satın alma gerçekleştirdiği oldukça dikkat çekici.

Bu dikkat çekici harcamanın boyutunu başka bir yönden ifade etmek gerekirse Facebook’un sektörde attığı bu adımların bedeli Afrika Kıtasının doğu kesiminde yer alan Uganda’nın ekonomisinin büyüklüğüne eşit.

Peki siz Facebook’un şirket satın alma konusunda yaptığı harcamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

 

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook 10 Yılda Ülke Satın aldı!