Facebook’dan Yeni Foto Mesajlaşma Uygulaması: Slingshot

Facebook’dan Yeni Foto Mesajlaşma Uygulaması: Slingshot

Facebook yeni uygulamasını yanlışlıkla AppStore’a koyunca, duyurusunu yapmak zorunda kaldı.

Slingshot ismi verilen foto mesaj uygulaması, arkadaşlarınız ile çektiğiniz anlık fotoğrafları ve videoları, kısa mesaj gibi atarak mesajlaşma üzerine kurulmuş. Arkadaşlarınızdan gelen fotoğraflara, anında yeni fotoğraflarla cevap verebiliyorsunuz. Uygulamanın ismi, bu karşılıklı hızlı foto mesajlaşma konsepti yüzünden Slingshot (sapan) konulmuş.

Henüz Hazır Değiliz…

Facebook, AppStore’a yanlışlıkla Slingshot’un bir deneme sürümünü koyunca, herkes durumdan önceden haberdar oldu. Kaçamayacağını anlayan Facebook da hızlıca bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Sonrasında uygulama hızlıca AppStore’dan çekildi ve Facebook, “Hazır olduğu zaman piyasaya çıkacak.” demekle yetindi. Uygulama kaldırılmadan önce, sadece galeride görebileceğiniz ekran görüntüleri alındı.

Firma Instagram’a 1 milyar Dolar verdikten sonra, foto mesajlaşma servisi Snapchat için de 3 milyon Dolar önermiş ama satın alamamıştı. Fakat Facebook bu konuda birşeyler yapmaya kararlı anlaşılan ki, şimdi kendi servisini oluşturuyor. Hatta Slingshot uygulama ikonunun da yine benzer başka bir servis olan Taptalk’un ikonuna benzer olması şaşırtıcı, buraya tıklayıp görebilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Uygulamalar » Facebook’dan Yeni Foto Mesajlaşma Uygulaması: Slingshot