Facebook’un Çalışanları İşten Çıkarıldı!

Facebook’un Çalışanları İşten Çıkarıldı!

Kısa bir süre önce gündeme gelen ve Android’e destek sağlayan Facebook Home, ekibini dağıttı! Facebook hizmeti artık nasıl destek sağlayacak?

Popüler sosyal ağ platformu Facebook ve Google’ın mobil işletim sistemi Android’in güçlerini birleştirerek geliştirdiği Facebook Home, yalnızlığa terk edildi. Kısa bir süre önce “Facebook’ta işlemlerin daha hızlı yapılabileceği” gerekçesiyle geliştirilen ve Android Jelly Bean’e destek sağlayan Facebook Home, ekibini dağıttı.

HTC tarafından üretilen “First” modelinde karşımıza çıkan FB Home, yapılan büyük reklamlara karşın beklenen rehaveti göstermemişti. Video inceleme sitelerinin ve kullanıcılarının büyük çapta eleştirilerine maruz kalan Facebook Home, Android’e verdiği desteği de 5 ay sonra kaldırmış ve kabuğuna çekilmişti.

The New York Times’ın haberine göre Facebook Home’un yazılım geliştiricileri ve idari yönetimdeki personellerinin işine son verildi. Android üzerindeki AR-GE çalışmaları ve güncellemeler Android L ile yeniden güç kazanırken, HTC’nin First modeli ve Facebook Home, teknoloji pazarda artık yalnızca bir girişim ürünü olarak adlandırılacak.

Hali hazırda Google Play Store’dan indirilebilir olan Facebook Home uygulamasının ne zaman kaldırılacağı ve Facebook’un resmi açıklamasının ne zaman geleceği ise merak konusu.

Ana Sayfa » Mobil » Android » Facebook’un Çalışanları İşten Çıkarıldı!