Galaxy S5’in Köklerine İnmek Çok Kolay!

Galaxy S5’in Köklerine İnmek Çok Kolay!

Root’lamak olarak teknoloji diline oturmuş ve bir yazılımın köklerine inerek o yazılıma dilediğiniz gibi müdahale etmek ve o yazılımı kişiselleştirmek bu uygulama ile çocuk oyuncağı.

Yazılım dilinden anlamayanlar ve bu işlemi daha önce hiç yapmamış kişiler için her ne kadar riskli bir müdahale yöntemi olsa da dünyaca tanınan hacker Geohot’un paylaştığı yeni yöntem, Galaxy S5’i birkaç adımda root’lamayı mümkün kılıyor.

Geçtiğimiz senelerde IOS konusunda jailbreak ile ismini duyuran ve üzerine Playstation 3’ü hackleyerek Sony’i aylarca peşinden koşturan Geohot, farklı bir yazılım dili olan Android’e gözünü dikmiş durumda.

Uzmanların son çıkan modeller arasında Samsung S5’in root’laması oldukça zor bir model olduğunu iddia etmesi üzerine çalışmaya başlayan Geohot kısa sürede S5’in sisteminde bir açık bularak APK dosyalarına müdahale ile S5’i root’lamayı başardı ve bu yöntemi tüm dünya ile paylaştı.

Paylaşılan bu root yöntemi Android 4.4.2 ve öncesindeki tüm sürümleri içerirken paylaşılan yöntemin hemen hemen tüm android cihazlar için geçerli bir yöntem olduğu belirtildi.

ÖNEMLİ UYARI!

Bir cihazı root’lamak ilk olarak biraz deneyim kazanılması gereken ve birkaç müdahaleden sonra root işlemine kalkılması gereken bir yöntemdir. Bu konu hakkında hiç bilginiz yoksa öncelikle konuyu detaylı araştırmanız ve ondan sonra cihazınıdaki yazılımın köklerine inmeye başlamanız çok daha salıklı olacaktır çünkü root işlemi ile doğabilecek sorunlar telefonunuzu garanti kapsamında çıkarır.

Geohot’un root işlemi için paylaştığı yeni yöntemi görmek ve paylaşılan bu uygulamayı resmi sitesinden indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğum link ile birlikte bu root işlemini adım adım nasıl yapacağınız gösteren video ise şimdi sizlerle…

Ana Sayfa » Mobil » Android » Galaxy S5’in Köklerine İnmek Çok Kolay!