Google Glass’dan Canlı Yayın Başlıyor

Google Glass’dan Canlı Yayın Başlıyor

En popüler canlı yayın servislerinden biri olan Livestream, Google Glass uygulamasını sundu.

Nisan’da Beta süreci başladığından beri binlerce kez indirilip denenen “Livestream for Glass” uygulaması, şimdi resmi olarak piyasaya çıktı. Google Glass kullanıcıları, bu canlı yayın programını, akıllı gözlük için oluşturulmuş “MyGlass” uygulama mağazasından indirebilecekler.

Livestream for Glass sayesinde kullanıcılar konserleri, spor olaylarını, konferansları ve hatta ameliyatları (buraya tıklayarak ameliyat yayın örneklerini görebilirsiniz ama herkes için uygun olmayabilir, önden uyarıyoruz) canlı yayında paylaşabilecekler. Bunu için sadece kayıt edilecek görüntüyü yakalayınca akıllı gözlüğe “ok glass, start broadcasting” diye seslenmeleri yeterli olacak. Ayrıca kullanıcılar uygulamayı kayıt için kullanırken, bir yandan canlı yayındaki sohbet mesajlarını sesli cevap verebiliyorlar.

Daha da profesyonel bir canlı yayın ortamı isteyenler, firmanın Wi-Fi tüm kameralar, akıllı telefon kameraları ve Google Glass için hazırladığı “Livestream Studio” programını da kullanabilirler. Bu program tüm kaynaklardan gelen yüksek çözünürlüklü yayınları toplayıp, bir yayın masası gibi çalışabiliyor.

Google Glass kullanıcıları uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirler.

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Uygulamalar » Google Glass’dan Canlı Yayın Başlıyor