Google I/O Özel: Android’i Bileğimize Takıyoruz

Google I/O Özel: Android’i Bileğimize Takıyoruz

Google, I/O etkinliğinde Android Wear’ı tanıttı.

Google, bugün düzenlediği I/O etkinliğinde uzun zamandır beklenen Android Wear‘ı tanıttı. Android deneyimini akıllı saatlere getiren Android Wear sayesinde telefonunuza dokunmadan birçok işinizi gerçekleştirebileceksiniz. Google‘ın diğer servisleriyle bağlantı içerisinde olan Android Wear sayesinde sesli komutlarla kolayca istediğiniz bilgiye kolayca ulaşabileceksiniz.

Sabah uyandığınızda günün hava durumunu gösteren akıllı saatiniz, ufak bir parmak hareketinizle günün ilerleyen saatlerinde havanın nasıl olduğunu da gösterecek. İşe giderken ne kadar sürede gidebileceğinizi, eğer araba kullanıyorsanız trafiğe takılmadan nasıl gidebileceğinizi de Android Wear size bildirecek.

Telefonların bildirimlerini akıllı saatlere taşıyan Android Wear, bu bildirimlere kolayca bakmanızı ve cevap vermenizi de sağlıyor. Gelen mesajı saat üzerinde gösterip cevaplamanızı sağlayan Android Wear, bulunduğunuz yeri algılayıp, o bölgeyle ilgili önemli bir gelişmeyi de sizlere bildirecek.

Taksi çağırmak gibi yeteneklerinin de olacağını açıklayan Google, Android Wear sayesinde yirmi saniye içinde pizza siparişi verilebileceğini de açıkladı. Yaktığınız kaloriyi de hesaplayan Android Wear, dans ettiğinizi anladığında size çalan şarkının adını da söyleyebiliyor. Google aramalarını da “OK Google” diyerek yapmanızı sağlayan Android Wear, bilim-kurgu filmlerini gerçeğe çeviriyor.

Üretilen tüm saatlerin su geçirmez olacağını da açıklayan Google, Motorola, LG ve Samsung‘un Android Wear uyumlu saatler çıkartacağını duyurdu. Önümüzdeki aylarda Asus, Intel, HTC gibi firmalardan da akıllı saatler geleceğini duyuran Google, tüm uygulama geliştiricilerinin, uygulamalarını kolaylıkla Android Wear‘a uygun bir hale getirebileceklerini de belirtti.

Android Wear ile ilgili Google tarafından yayınlanan iki videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » Android » Google I/O Özel: Android’i Bileğimize Takıyoruz