Google’dan Tüm Dünyaya İnternet

Google’dan Tüm Dünyaya İnternet

İnternet hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olmuşken Dünyada yaklaşık  4 milyar 800 milyon insanın hala internet erişiminin olmadığını göz önünde bulunduran Google, tüm Dünyaya internet sağlamaya hazırlanıyor.

Dünyadaki her bireyin internete ulaşabilmesi adına 180 uyduyu uzaya göndermeyi planlayan Google bu sayede hem kendine hem de sektöre yatırım yapmış olacak. Google’ın bu projesinin yaklaşık 1 milyar dolara mal olacağı tahmin edilirken, bu iddialı proje ile ilgili Google’dan gelen açıklama ise “dünyada bu kadar internete erişemeyen kişi varken birilerinin fedakarlık yapması gerekiyordu.” Şeklinde oldu.

Başka bir deyişle bu projenin internet dünyası için büyük bir adım olacağının yanında Google bu konuya büyük ölçüde bir sosyal sorumluluk olarak baktığı edinilen bilgiler arasında. Ancak yıkarıda da bahsettiğim gibi yaklaşık 4 milyar 800 milyon kişinin daha internet kullanacak olması sosyal sorumluluğun yanında Google’a ciddi anlamda gelir getirecektir.

Google’ın bu projesi gerçekleştiğinde ise fiber kablo ile ulaşılması zor olan Afrika ve Güneydoğu Asya gibi bölgelerde internet kullanımının artacağı böylece yeni pazarların kurulacağı tahmin ediliyor.

Peki siz Google’ın bu hamlesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

 

Ana Sayfa » Genel » Google’dan Tüm Dünyaya İnternet