Google’ın Mağaza ve Müşterileri Birleştiren Yeni Platformu

Google’ın Mağaza ve Müşterileri Birleştiren Yeni Platformu

Google My Business, mağazalara müşterilerine ulaşmaları için daha çok imkan veriyor.

Bu Perşembe devreye giren Google’ın yeni servisi “Google My Business”, mağaza sahiplerine arama motoru, harita ve Google+ üzerinde kendilerini daha kolay ve etkili göstermelerini amaçlıyor. Mağaza ve işyerleri, daha önce bunlar için “Places For Business” servisini kullanıyorlardı.

Google yaptığı açıklamada, internet üzerinde varolmaya çalışan işyerlerinin her gün arttığını, internet sayesinde daha çok mağazanın kendini gösterebildiğini ve artan rekabet ortamında sadık müşterilere daha çok ihtiyaçları olduğunu belirtti. Bu sebeple oluşturulan Google My Business servisi hem web, hem de bir Android uygulaması üzerinden yönetilebilecek.

Bu servisle işyerleri müşterilerini daha iyi anlayabilecek, Google’ın AdWords reklam hizmeti ile direk istedikleri kitleye erişebilecekler. Google My Business özetle, Google’ın elinde olan tonla işyeri verisinin en optimize şekilde birleştirilmesi, raporlanması ve kullanılmasını sağlayacak.

Google My Business servisini kullanmak için bu linke tıklayıp üyeliğinizi açabilirsiniz. Aşağıda da servisin tanıtım videosunu Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Google’ın Mağaza ve Müşterileri Birleştiren Yeni Platformu