Güvenlik Delisi Telefon Blackphone Piyasada

Güvenlik Delisi Telefon Blackphone Piyasada

Güvenlik firması Secret Circle’ın ürünü Blackphone sonunda satışa çıktı.

Secret Circle firması Ocak ayından beri, güvenlik konularında endişeli kullanıcılar için tasarladığı akıllı telefon Blackphone’u tanıtıyordu. “PrivatOS” isimli özel bir Android versiyonu kullanan Blackphone, sonunda 629 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

Blackphone 4.7 inç ekrana, dört çekirdekli 2GHz işlemciye, 1 GB belleğe ve 2,000 mAH gücünde bataryaya sahip. Ama asıl önemli olan telefonun güvenlik altyapısı ve uygulamaları. Kriptolu telefon görüşmeleri için VoIP üzerinden çalışan Silent Phone ve mesajlaşma için de Silent Text mevcut. Kullanıcılar her ne kadar telefona normal Android uygulamaları indirebilseler bile, iletişim sisteminin dışarıdan indirilen tüm uygulamaları tarayıp, şüpheli en ufak davranışlarında uyaran bir özelliği de var.

Kendi uygulamaları dışında Blackphone’a özel servisler de bulunuyor cihazda. SpiderOak güvenli bulut hizmeti ve Disconnect üzerinden VPN’le internet bağlantısı gibi. Bağlandığınız kablosuz ağları güvenli mi diye tarayan Wi-Fi analiz uygulaması bile yüklü.

Mayıs ayında Blackphone’u çıkartmak için 30 milyon Dolar’lık fon alan Silent Circle, yoğun ilgi yüzünden kısa bir süreliğine kapattığı satış sayfasını, yeni siparişler için 14 Temmuz’da tekrar açacağını belirtti. Cihaz ile ilgileniyorsanız, sipariş için resmi web sitesine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Ama daha normal bir telefon işinizi görürse, bu linkte tam size göre bir ürün incelemesi bulacaksınız.

 

Ana Sayfa » Akıllı/Smart Cihazlar » Güvenlik Delisi Telefon Blackphone Piyasada