Harley-Davidson’dan İlk Elektrikli Motosiklet

Harley-Davidson’dan İlk Elektrikli Motosiklet

Ünlü Amerikan motorsiklet üreticisi Harley-Davidson, ilk elektrikli motorsiklet modeli ile yeni bir çağ açıyor.

Klasik motorsikletleri ile özgürlük, güç ve Amerikan tarzı mesajları veren Harley-Davidson, elektrikli motorsiklet konspeti ile hayranlarını şaşırttı. Markanın meraklıları, Harley-Davidson motorsiklet tarzının en büyük göstergelerinden olan büyük boy motor ve çıkardığı ses olmadan, bu motorun aynı hissi vermeyeceğini düşünüyorlar.

Henüz ismi konulmamış elektrikli motorun kod adı “Project LiveWire”. LiveWire’ın şu anda satışa çıkması planlanmıyor. Ama firma onu büyükçe bir yol testine çıkartarak, seçili müşterilerine denetmek ve fikirlerini almak istiyor. Bunun için Harley-Davidson sene sonuna kadar motoru, ABD boyunca giden ünlü “Route 66” rotası üzerinde 30’dan fazla mağazaya götürecek ve kullanıcılara denetecek.

Harley-Davidson Motor Company’nin müdür yardımcısı Mark-Hans Richter motorla ilgili olarak “Bu motor bireyselliğin ve ikonik stilimizin elektrikli bir yansıması. Project LiveWire hem şirketimiz, hem de markamız açısından cesur bir söylem olacak.” diye konuşmuş. Project LiveWire’ın ilk tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Ana Sayfa » Genel » Harley-Davidson’dan İlk Elektrikli Motosiklet