Hayat Facebook’ta Göründüğü Gibi Değil!

Hayat Facebook’ta Göründüğü Gibi Değil!

Sosyal medyanın hızla hayatımıza girmesi ile birlikte attığımız her adımı paylaşır ve çevremizdeki kişilerin hayatını da yakında izler ve merak eder olduk. Peki o gördüğümüz paylaşımlar ne kadar gerçeği yansıtıyor?

Aslında bizim kültürümüzde olan “yediğin içtiğin senin olsun gezip gördüğünü anlat” anlayışına tümüyle ters bir mantığa sahip sosyal medya paylaşımları bizim kültürümüzde de oldukça benimsenerek neredeyse içtiğimiz suya kadar paylaşır olduk. Bizler yaptığımız paylaşımların beğenilmesi için can atarken başkalarının paylaşımlarını da çoğu zaman gıptayla izliyor ve benzer şeyleri bizler de yapmaya çalışıyoruz.

Peki tüm bu olanların perde arkasını hiç düşündünüz mü? Son derece mutlu görünen ve bu yönde fotoğraf paylaşan çiftlerin hiç tartışmadığını mı düşünüyorsunuz veya gülerek çektirdiğiniz bir fotoğrafınızı paylaştığınızda o an gerçekten mutlu muydunuz?

Tüm bu paylaşımların arkasında yatan gerçeği kameraya alan yaratıcı bir ekip Facebook’un her an karşımıza çıkardığı “What’s on your mind?” sorusunu projelerinin başlığı yaparak oldukça güzel,iddialı ve yaratıcı şekilde Sosyal medyanın perde arkasını bizlere göstermiş.

İzlediğinizde yüzünüzde hafif bir gülümsemeyle birlikte size gerçek dünyayı hissettiren bu video ile şimdi sizleri baş başa bırakıyorum. İyi seyirler…

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Hayat Facebook’ta Göründüğü Gibi Değil!