HP Yeni Bir Chromebook ve Android Laptop Duyurdu

HP Yeni Bir Chromebook ve Android Laptop Duyurdu

Geçen senenin Chromebook 11’inden sonra, HP şimdi de “Chromebook PC”yi duyurdu.

HP’den Apple’ın eski plastik gövdeli MacBook serisine benzeyen Chromebook 11’den sonra, şimdi de 11.6 inç ekranlı ve Samsung işlemcili Chromebook PC geliyor. Chromebook PC, daha çok HP’nin kendi Chromebook 14 modeline benzer bir tasarıma sahip. Ekran aynı 1366×768 piksel çözünürlüğe sahip ve cihaz 1 inç kalınlıkta.

Chromebook PC standart 16 GB depo alanı ve 2 GB bellek ile piyasaya çıkacak, pil ömrü ise 6.25 saat olarak belirtilmiş. Gövdede farklı renk seçenekleri olacak ve ayrıca 3G modülü olan bir model de hazırlanıyormuş. Sadece Wi-Fi bağlantılı model ABD’de 249 Dolar’dan satışa sunulacak.

Bunun dışında HP bir de “Slatebook PC” modelini duyurdu. Bu da 14 inç ekranlı bir Android notebook modeli. Slatebook PC yukarıda bahsettiğimiz Chromebook PC’den biraz daha yüksek performansa sahip olacak. Nvidia Tegra işlemcisi, 2 GB belleği ve 64 GB hafıza alanına, 1080p dokunmatik ekranı ekleyince, basit işlerden daha fazlasını yapmak için planlanmış bir makine ortaya çıkıyor. Sarı-siyah renkli Slatebook PC de Ağustos başında ABD’de 399 Dolar fiyatla piyasaya çıkacak.

Ana Sayfa » Mobil » Android » HP Yeni Bir Chromebook ve Android Laptop Duyurdu