Intel’in Dizüstüler İçin Enerji Dostu İşlemcileri

Intel’in Dizüstüler İçin Enerji Dostu İşlemcileri

Intel’in Computex 2014 fuarında tanıttığı işlemciler, daha ince dizüstü bilgisayarlara yol açacak.

Dizüstü işlemciler için ısınma ve ses çok ciddi problemler. İnsanlar bu ikisi yüzünden tablet ürünlere bile yönelebiliyorlar. Ama tabletler de dizüstü bilgisayarlar kadar güçlü değil. İşte Intel bu soruna çözüm getirmek için Core M serisi yeni işlemcilerini duyurdu.

Tayvan’da düzenlenen Computex 2014 fuarında gösterilen Core M, Intel’in şimdiye kadar ürettiği en az ısınan, en sessiz, en ince ve en az enerji harcayan mobil işlemci olacak. Bunu söyleyen Intel’in genel müdürü Renee James o kadar emin ki, duyuruda Core M işlemci üzerine kurumuş bir referans dizüstü bilgisayar da tanıtıldı.

Bu ultra ince dizüstü bilgisayarın 12.5 inç ekranı var, 7.2 mm kalınlıkta ve sadece 670 gram ağırlığa sahip. Ayrıca dizüstülerde soğutma için normalde kullanılan fan mekanizması, bu tasarımda bulunmuyor. Yılın ikinci yarısında piyasya çıkacak Core M işlemcilerin, söylentileri ortalıkta dönmeye başlayan ultra ince MacBook Air ürünlerinde kullanılıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor.

Intel’in diğer bir ürün serisi olan anakartlarda da çok başarılı ürünleri bulunuyor, bu linke tıklayıp özel bir incelemeyi okuyabilirsiniz.

Ana Sayfa » Genel » Intel’in Dizüstüler İçin Enerji Dostu İşlemcileri