iPhone 6 Üretimine Acil Adam Lazım

iPhone 6 Üretimine Acil Adam Lazım

iPhone 6’nın duyurulma tarihi yaklaşırken, Tayvan’daki üreticileri panik aldı.

Apple’ın iPhone üretimindeki iki Tayvan’lı iş ortağı Foxconn ve Pegatron firmaları, şu anda harıl harıl işçi alıyorlar. iPhone 6’yı üretecek olan bu iki fabrika, Apple’ın yüksek üretim talebini karşılamak için ellerinden geleni yapmaya hazırlar. Aksi takdirde rekabete yenik düşme ihtimalleri mevcut.

Tayvan’ın “Economic Daily News” gazetesinin verdiği habere göre, Foxconn bu yeni jenerasyon akıllı telefonun üretimi için 100,000 kişilik bir işe alma listesi oluşturmuş. Daha önce de yine iPhone 6 üretimini aksatmamak için yeni bir fabrika açılışı yaptıkları bilgisi gelmişti.

Rakip montaj firması Pegatron da iPhone 6 için iş gücünü %30 artırıyor. Foxconn toplam üretimin %30’unu karşılarken, Pegatron ise kalan %30’u üretecek. Söylentilere göre iPhone 6 üretimi Temmuz ayında başlıyor ve Eylül’de olacağı tahmin edilen çıkışa kadar yeterli miktarda üretilmesi zorunlu.

Bu arada, iPhone haberleri bitmiyor tabii, uygulamaların yeni iPhone 6’da nasıl görüneceğine, bu linkteki haberden bakabilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » iPhone » iPhone 6 Üretimine Acil Adam Lazım