iPhone, Apple’ın İlk Telefonu Değilmiş!..

iPhone, Apple’ın İlk Telefonu Değilmiş!..

Apple’ın kurucusu ve bir önceki CEO’su Steve Jobs’ın YouTube’da bir tanıtım videosuna rastladık! Görünüşe göre iTunes’li iPhone, Apple’ın ilk telefon modeli değilmiş…

Akıllı telefon pazarının popüler modellerinden biri olan iPhone, Steve Jobs tarafından 2007 yılından ilk kez tanıtılmıştı. YouTube’da rastladığımız bir videoya göre iTunes’in kullanıldığı ilk telefon modeli iPhone değilmiş. iPhone 2G’nin tanıtım gününden 3 yıl önce(2004), Motorola’nın ilk yarı akıllı telefon modelinde iTunes kullanılmış.

iTunes müzik çalara sahip bir modelini Apple ile geliştiren Motorola, 2005 yılında ROKR E1 adını verdiği cool telefon model ile telefon pazarına ilk ve iddialı adımı atmış. 1.9 inçlik 176 x 220 piksel TFT bir ekrana sahip E1’in, efsane donanımlar arasında kalmayı başaran VGA kamerası ve MicroSD kart desteğiyle de dikkat çekiyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Steve Jobs tarafından iPhone modellerinden önce, yani 2004 yılında tanıtılan Motorola iTunes Phone’un videosuyla şimdi sizleri baş başa bırakalım. İyi Seyirler:

Ana Sayfa » Mobil » iPhone » iPhone, Apple’ın İlk Telefonu Değilmiş!..