Koku İle Mesajlaşma: oPhone

Koku İle Mesajlaşma: oPhone

Hiç çok güzel bir çiçek, bir tatlı veya bir yemek fotoğrafına bakıp, o kokuyu hisseder gibi oldunuz mu?

oPhone ile “gibi” olmanıza gerek kalmayacak, çünkü gelen mesajlardaki şeylerin kokularını gerçekten alabileceksiniz. Sonunda koku ile mesajlaşma dönemi başlıyor. Vapor Communications isimli firmanın ürettiği oPhone hakikaten de ilginç bir cihaz. Beraberinde “oSnap” ve “oNotes” isimli özel uygulamalar ile geliyor. oSnap uygulaması ile gönderdiğiniz mesajlar, karşı taraftan alınıp bir oPhone cihazına gidildiğinde, mesajdaki fotoğraftaki nesnenin kokusunu cihaz yeniden üretiyor.

oPhone aslında telefonunuza takılacak portatif bir alet olmadığı için, oSnap veya oNotes ile gönderilen mesajların kokusunu almak için ya evinize bir adet oPhone cihazı alacaksınız, veya şu anda ABD’de çeşitli noktalara dağıtılmakta olan oPhone istasyonlarından birine gideceksiniz. oPhone ile yaklaşık 300,000 farklı koku kombinasyonu üretilebiliyor.

Gerçi koku ile mesajlaşma ilk bakışta çok ilginç olup da, kısa zamanda çekiciliğini yitirebilecek bir konsept. Ama bu teknoloji ile yapılabilecekler sadece mesaj ile kalmıyor. Bu teknoloji sinemalar, televizyonlar ve hatta e-kitaplara bile uygulanabilir. TV’de izlediğiniz bir yiyecek reklamının kokusunu da almak, size ürünü daha cazip hale getirebilir. Daha fazla bilgi içn ürünün resmi web sitesine, bu linke tıklayıp gidebilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » Koku İle Mesajlaşma: oPhone