Korner: Herkes İçin Ucuz Ev Güvenlik Kiti

Korner: Herkes İçin Ucuz Ev Güvenlik Kiti

Herkes için basit ve ucuz ev güvenliği çözümü Korner için düzenlenen Indiegogo kampanyası başarılı oldu.

Korner 2 dakikada kapı veya pencerenize monte edebileceğiniz, akıllı bir güvenlik çözümü. Bir kit iki parçadan ve bir uygulamadan oluşuyor. İlk olarak modeminize bir alıcı/verici (FOB) takıyorsunuz. Sonra da güvenlik alarmı olmasını istediğiniz kapı veya pencereye, özel üretim üçgen sensör parçasını (Tag) takıyorsunuz. Son olarak Korner’in iPhone veya Android uygulamasını yüklüyor ve gerekli bağlantıyı otomatik olarak yapıyorsunuz. İşte bu kadar kolay.

Tag isimli üçgen sensör çok pratik bir buluş. Normalde benzer kapı alarmlarındaki gibi iki parçalı değil, tek parçalı bir tasarım. Az elektrik kullanıyor ve titreşim algılama yöntemi sayesinde kapı normal mi açılıyor, yoksa kaçak giriş mi var anlayabiliyor. Vida veya çivi ile tutturmanıza gerek yok, istediğiniz zaman söküp başka bir kapıya veya pencereye takabiliyorsunuz.

Eğer bir hırsız girişimi olursa, modeme taktığınız FOB cihazı yüksek sesli bir alarm çalıp uyarıda bulunuyor. Korner’in uygulaması da çeşitli özelliklerle dolu. Eğer yasak giriş sırasında evde değilseniz, akıllı telefonunuza hemen uyaru geliyor. İsterseniz uygulama içinden direk polisi arayabiliyorsunuz, veya önceden seçtiğiniz arkadaş/akraba listesine anında haber gönderebiliyorsunuz. Evinize en yakında kim varsa o anda haberdar olup, kontrol için evinize doğru yola çıkabilir. Uygulama ile Tag sensörleri açıp kapatabilir, pil ömürlerini görebilir ve pil bitmeye yakın uyarı da alabilirsiniz.

Korner sadece evlerde oturanlar için değil, emlak satıcıları için, boş evlere girişleri denetlemek için de iyi bir ürün. Veya çocuklarınızın evden çıkıp çıkmadığını denetlemek için kullanabilirsiniz. Tek başına oturan yaşlı akrabalarınızın evlerini kontrol etmek için de.

Bu haberi yazarken Korner’in crowdfunding sitesi Indiegogo’daki bağış kampanyasının bitmesine 3 gün vardı ve çoktan hedef olan 150,000 Dolar geçilmiş ve hatta katlanmıştı. 100 Dolar’dan başlayan Korner’i en kısa zamanda ülkemizde de görmek dileği ile.

Ana Sayfa » Mobil » Korner: Herkes İçin Ucuz Ev Güvenlik Kiti