LG’nin Android Akıllı Saati G Watch’ın Özellikleri Sızdı

LG’nin Android Akıllı Saati G Watch’ın Özellikleri Sızdı

LG çok yakında G Watch isimli akıllı saatini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Tabii ki merakla beklenen her yeni cihazda olduğu gibi, LG G Watch’ın teknik özellikleri de bir yerlerden dışarı sızdırıldı. Verilen bilgiye göre G Watch, Google’ın Android Wear platformunu kullanıyor, tek şarjda 36 saat bekleme süresi olacak, 4 GB depo alanı bulunacak ve Bluetooth 4.0 ile akıllı cihazlara bağlanabilecek.

Yukarıda bahsettiğimiz bekleme süresi boyunca hangi işlevler kulllanılabilir bilemiyoruz ama sırf şarjı çabuk bitmesin diye yalnızca saate bakmak için akıllı saat alınmaz. Normal saat fonksiyonları dışında, email ve mesaj kontrol etme gibi özelliklerin performansı çok etkileyeceğini sanmıyoruz.

LG G Watch’ın 4 GB hafıza alanına sahip olması ise, akıllı saate bir sürü uygulama, müzik ve video yüklenebilecek anlamına geliyor. LG henüz G Watch’ın teknik özellikleri ile ilgili resmi açıklama yapmadı ama bu ay veya en geç Temmuz’da ürünün tanıtılması bekleniyor.

Ayrıca Google’ın Android Wear platformu ile ilgili de, Haziran sonu düzenleyeceği yıllık “Google I/O” etkinliğinde daha fazla bilgi edinebileceğiz.

Ana Sayfa » Mobil » Android » LG’nin Android Akıllı Saati G Watch’ın Özellikleri Sızdı