Mesajlar 24 Saat Sonra Kendini İmha Edecek!

Mesajlar 24 Saat Sonra Kendini İmha Edecek!

Hayatta söylediğimiz veya yaptığımız bazı şeylerin ileride aleyhimize kullanılabilmesinden bazen endişe duyarız.

Bu endişeyi fark eden Snapchat’in bir dönem sunduğu kendiliğinden silinen mesajlar teknoloji severler tarafından büyük ilgi ile karşılanmış ancak bazı kullanıcıların mesaj silinmeden önce ekran görüntüsü almasıyla Snapchat’in popülerliği giderek azalmıştı.

Bugün gelen bir haber ise kişisel sosyal ağ Path’in 11 Haziran itibari ile geçerli olacak kendiliğinden silinen mesaj sistemine geçeceği açıklandı. 11 Haziran’dan itibaren kullanılabilir olacak kendini imha eden mesaj sistemi ise sistemde bir mesajı en fazla 24 saat tuttuktan sonra otomatik olarak silecek.

10 Milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Path’in yöneticileri, kişisel güvenliğinizden şüphe etmeyeceğiniz bir sosyal ağ deneyimi sunmak istediğini belirtirken kendini 24 saat içerisinde imha edecek olan mesaj sisteminin seçeceğiniz 150 arkadaşınızla sınırlı olduğunu belirtti.

Path yetkilileri muhtemel ekran görüntüsü yakalama(screenshot) konusunda da çözüm getireceklerini belirtirken geçtiğimiz günlerde tanıtılan IOS 8 ile buna benzer bir özelliğin kullanılabileceği çok yakında “mesaj kutunuz dolu” uyarısının tarih olacağını bizlere gösteriyor.

Ana Sayfa » Mobil » Android » Mesajlar 24 Saat Sonra Kendini İmha Edecek!