Microsoft Surface Mini Duyurusu Kapıdan Dönmüş

Microsoft Surface Mini Duyurusu Kapıdan Dönmüş

Surface Pro 3 tablet duyurusu yapıldığında, herkes yanında bir de Surface Mini anons edileceğini tahmin ediyordu.

Microsoft’un Mayıs ayında düzenlediği Surface Pro 3 tanıtımı epey hareketli geçmişti. Microsoft’un şimdiye kadarki en iddialı tablet ürünü epey ilgi gördü ve satışları da iyi gidiyor. Ama Microsoft uzun süredir beklendiği gibi, Apple’ın popüler iPad Mini tabletine rakip olacak bir Surface Mini ürünü duyurmadı.

Ama son gelen bilgilere bakılırsa, Microsoft bu duyuruyu yapmak üzereymiş ve tam da ucundan dönmüş. Söylentilere göre Microsoft Surface Mini tabletini duyurmaktan tam da Mayıs’daki etkinlik öncesinde vazgeçmiş. Zamanlamaya bakılırsa, firmanın önceki CEO’su Steve Ballmer’ın onayladığı Surface Mini projesine, yeni CEO Satya Nadella onay vermemiş.

Surface Mini’nin anonsuna yakın, Microsoft web sitesinde farkedilen birkaç kaçak, aslında Surface Mini’nin piyasaya çıkışının ne kadar yakın olduğunu gösteriyor. Microsoft’un web sitesinde The Verge’ün keşfettiği sayfalarda ve Surface Pro 3 klavuzunda Mini modelinden bahsediliyor, ayrıca bir yerde de Surface Mini’nin aynı büyük abisi gibi dijital kalem kullanacağı bilgisi veriliyor.

Microsoft bu haberlerle ilgili veya Surface Mini’nin gerçeğe dönüşmesi ile ilgili hala bir yorumda bulunmuyor. Şimdilik Surface Pro 3 ile idare edeceğiz.

Ana Sayfa » Mobil » Tablet » Microsoft Surface Mini Duyurusu Kapıdan Dönmüş