Mobil Uygulamalı GE Link Ampül 15 Dolar!

Mobil Uygulamalı GE Link Ampül 15 Dolar!

Elektrik pazarının önde gelen üreticilerinden General Electric, mobil uygulama ile kontrol edilebilir akıllı ampül modelini duyurdu!

Gümünüz teknolojisinde her ürünün akıllı bir hal almasına artık alıştık. Akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı gözlükler, televizyonlar, mobilyalar derken şimdi de karşımıza akıllı ampüller çıktı. Peki nedir bu akıllı ampül? Bir ampülü akıllı yapan özelliği nedir? İşte bu soruların cevabı elektrik ürünleri üreticisi General Electric’den geldi.

Amerika’nın elektrik dağıtımını üstlenen ve dünyanın en büyük 4. Elektrik firması olan General Electric, ilk kez akıllı ampülü üretti. LED teknolojisinin öncesinde kullanılan akkor flamanlı ve “tasarruflu” lambaların akıllı telefon ve tabletlerinizle yakıp söndürüldüğü, istenilen zamana ayarlanabilen, hatta ışık seviyesinin bile ayarlanabildiği akıllı ampüller, 15 Dolar etiket fiyatıyla pazara sunuldu.

GE Link adıyla piyasaya sürülecek olan akıllı ampülün kontrolü ise, akıllı telefon veya tablet için geliştirilen “Wink” uygulamasıyla sağlanıyor. Kontrol için yalnızca internet bağlantısının yeterli olduğu GE Link’i, dünyanın neresinde olursanız olun, tek bir uygulama üzerinden kontrol edebilir ve yanık/sönük durumunu denetleyebilirsiniz.

GE Link adını taşıyan akıllı ampüle Home Depot’un resmi internet sitesinden 15 Dolar ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Uygulamalar » Mobil Uygulamalı GE Link Ampül 15 Dolar!