Modüler Akıllı Bileklik: NEX Band

Modüler Akıllı Bileklik: NEX Band

Giyilebilir teknoloji alanında her şey çok hızlı ilerliyor, her gün NEX Band gibi yeni fikirler görebiliyoruz.

NEX Band yetişkinler için planlanmış, farklı parçalarla değişik işlevlere sahip olabilen, modüler bir akıllı bileklik. Bu bileklik sayesinde standart akıllı bileklik işlevleri ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Üreticisi Mighty Cast isimli firma, NEX Band’ı esnek ve kişiye özel olması için tasarlamış.

NEX Band üzerine takılan modüler LED parçalar, klasik aktivite takip özellikleri dışında, mesajlaşma ve veri depolama/iletişim gibi farklı özelliklere sahip. Ayrıca kendi uygulama geliştirme kiti sayesinde, yazılım geliştiriciler, modüllere farklı yetenekler de atayabilecekler.

Tüm modüllerden gelen veriler hem NEX’in mobil uygulaması, hem de bulut üzerinde depolanıp farklı işler için kullanılabilecek. NEX Band hem iOS, hem de Android cihazlara Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor.

İlk bakışta Google’ın modüler konseptli ARA akıllı telefonlarına benzeyen NEX Band teknolojisinin, akıllı bileklik alanında doğru çözüm olup olmadığını yakın gelecekte göreceğiz. NEX Band’ı şu anda 49.99 Dolar’a önsipariş edebiliyorsunuz. Piyasaya çıktığında 99.99 Dolar fiyat etiketi olacak. Eğer ürün ilginizi çektiyse, önsipariş için bu linke tıklayabilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » Modüler Akıllı Bileklik: NEX Band