Nexus 6’yı Bekleyenlere Üzücü Haber!

Nexus 6’yı Bekleyenlere Üzücü Haber!

Google’ın yeni nesil akıllı telefon modeli Nexus 6, bu yıl LG tarafından üretilmeyecek! Eylül ayında tanıtılması beklenen model gecikebilir!

İnternet dünyasının popüler şirketlerinden biri olan Google, işortaklarını değiştirme kararı aldı. İnternet devi, geçtiğimiz yıllarda akıllı telefon modeli Nexus’un üreticisi olarak LG ile anlaşmış ve önceki nesil 5 farklı modeli LG işortaklığıyla üretmişti.

Her yıl Google I/O etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen yeni nesil Nexus modellerinde bu yıl büyük bir gecikme yaşanabilir. LG’nin Küresel İletişim Direktörü Ken Hong, Nexus 6 için açıklamalarda bulundu. Hong, cümleleri arasında bu yıl Google’ın akıllı cihazını bu yıl üretmeyeceklerini ve Nexus üretimi için farklı işortakları aradığına yer verdi.

Ken Hong’un röportajına göre, bu yıl tanıtılması beklenen Nexus 6’ın üretilmeyeceği bilgisi de yer alıyor. Android Silver için Google ile işbirliğine imza atan LG’nin, anlaşmayı fes ettiği de öne sürülüyor. İyisi mi Google tarafından gelecek resmi açıklamayı beklemek.

Ana Sayfa » Mobil » Nexus 6’yı Bekleyenlere Üzücü Haber!