Nokia, Symbian Kod Hırsızına Milyon Dolarlar Ödemiş!

Nokia, Symbian Kod Hırsızına Milyon Dolarlar Ödemiş!

Nokia’nın akıllı cihazlarında kullanılan Windows Phone’dan önceki işletim sistemi Symbian’ın kod hırsızına Milyon Dolarlar ödenmiş! Çarpıcı iddia haberimizde!

Teknoloji pazarının önde gelen akıllı cihaz üreticilerinden Nokia için yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Geçtiğimiz yıl Cihazlar ve Servisler birimini Microsoft’a vermesinin ardından Windows Phone’lu Lumia modelleri üreten Nokia, bir önceki mobil işletim sistemi Symbian ile teknoloji gündemine bomba gibi düştü.

Android ve iOS işletim sistemli akıllı cihazların popülerlik kazanmasıyla geri planda kalan Nokia, WP 8 işletim sistemli Lumia modelleriyle akıllı teknoloji pazarına yeniden girmeyi başarmıştı. Şimdi ise MTV Finlandiya’nın yapmış olduğu habere göre Nokia, efsane işletim sistemi Symbian’ın kodlarını çalan yazılımcıya Milyon Dolar fidye ödemiş.

İddiaya göre lunaparkta yapılan fidye teslimatında para talep eden kod hırsızı, kodları teslim ettikten sonra kayıplara karışmış. Kodların yayılmasını engellemek için fidye ödeyen Nokia’nın Symbian’ı bırakmasındaki sebep bu olabilir.

Ana Sayfa » Mobil » Nokia, Symbian Kod Hırsızına Milyon Dolarlar Ödemiş!