Nokia’nın Eski Telefonu Dağcının Hayatını Kurtardı!

Nokia’nın Eski Telefonu Dağcının Hayatını Kurtardı!

Finlandiya’lı telefon üreticisi Nokia’nın eski bir cep telefonu modeli hayat kurtardı! Sağlamlığı ve uzun pil ömrü, kaybolan dağcıyı hayata bağladı! 

Servisler ve Cihazlar servisini Microsoft’a devreden Nokia, efsaneleşmiş sağlam cep telefonu modelleriyle yeniden gündeme geldi. Kasa ağırlığının getirdiği sağlamlık ve ekran/donanım fonksiyonlarının sınırlı olmasıyla artan pil ömrü, kayıp bir dağcının hayatını kurtardı.

Henüz modeli açıklanmayan Nokia marka cep telefonu, 70 yaşındaki Liu Quanming’in bulunmasını sağladı. 20 Haziran günü yürüyüş gezisine katılan Quanming, gruptan ayrılarak yürüyüş yolunu kaybetti ve bir dağın eteğinden aşağı düştü. Düşme esnasında sert bir şekilde yuvarlanan ve çamura düşen Nokia modeli ise 5 gün boyunca pili bitmeden dayandı.

250 kişilik profesyonel arama kurtarma ekibi tarafından aranan Liu Quanming’e, 5 gün dayanan pili sayesinde sinyal takibinden ulaşıldı. Bulunan ve hemen hastaneye kaldırılan Quanming, ufak yaralanmalar geçirmiş. Görünen o ki, su geçirmezlik, sağlamlık ve uzun şarj özelliklerinin bulunduğu telefonlar eskiden de hayatımızın farkedilmez bir parçasıymış.

Ana Sayfa » Mobil » Nokia’nın Eski Telefonu Dağcının Hayatını Kurtardı!