Panasonic’den Zırhlı Phablet Cihazlar Geliyor

Panasonic’den Zırhlı Phablet Cihazlar Geliyor

Akıllı telefonunuzu bir kılıfla koruyacağınıza inanıyorsanız, Panasonic’in yeni ToughPad ürünlerine bir bakın.

Panasonic yeni anons ettiği 5 inç’lik iki ToughPad modelinde, tank yaklaşımını benimsemiş. Panasonic’in “Tough” serisi ürünleri her zaman çok sağlam olmuştur. Ama daha önce bu seriden 7 ve 10 inç’lik ürünler görmüştük, şimdiye kadar hiç 5 inç boyunda bir ürün çıkmamıştı.

ToughPad cihazı özellikle dış mekanlarda, inşaat alanlarında, fabrikalarda ve hatta savaş alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış. Endüstriyel işlerde ve zor şartlarda çalışan herkesin ilgileneceği türden, sağlam ürünler bunlar.

Panasonic ToughPad iki modelde geliyor, birincisi Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanan FZ-X1, diğeri ise Windows Embedded 8.1 kullanan FZ-E1. Donanımlar ve fiyatlar da birbirinden farklı. FZ-X1’de 1.7 GHz Snapdragon 600 işlemci varken, FZ-E1 modelnde 2.3 GHz Snapdragon 800 var. Her ikisinde de sadece Wi-Fi ve 4G çeşitleri bulunuyor. Wi-Fi model fiyatları şöyle olacak: Android’li FZ-X1 1,799 Dolar, Windows’lı FZ-E1 1,849 Dolar.

Fiyatları biraz fazla gelmiş olabilir ama unutmayın ki bu cihazlar 4-5 metreden betona düşünce kenarı bile çizilmeyecek aletler. Ayrıca ön yüzü üstüne bile düşse ekran zarar görmüyor. 3 metre derinlikte suda 30 dakika geçirseler bile hala hayatta olacaklar. Bir de özel “Fırtına Modu” var, aşırı yağmura cihazları tek parmakla kullanabiliyorsunuz, yani çok parmaklı komutlar iptal ama cihaz aşırı yağmur altında bile hala kullanılabiliyor oluyor.

Son olarak yine etkileyici bir özellikten bahsedelim, ToughPad’lerin büyük boyu, içine 6,200 mAh’lik kocaman bataryalar takmaya izin veriyor. 14 saat kullanım süresi garanti edilen cihazların pillerini çalışırken bile değiştirebiliyorsunuz, cihaz kapanmıyor.

Ana Sayfa » Güvenlik/Koruma » Panasonic’den Zırhlı Phablet Cihazlar Geliyor