Patenti Alınan En İlginç 18 İcat!

Patenti Alınan En İlginç 18 İcat!

Dönemin şartlarına uygun ve kimsenin aklına gelmeyecek icatların patentine başvuran mucitler, internet gündeminin popüler konularından biri oldu. Garip buluşlarıyla para kazanmak için telif hakkını satın alan mucitlerin şuan neler yaptıkları bilinmezken, icatları ise insanı güldürmeye ve düşündürmeye yetiyor.

Dilerseniz şimdi maddeler halinde ilginç sayılabilecek 18 icatı sıralayalım. İcatlara ait görselleri ise haberimizin üstünde konumlandırdığımız galerimizden gezinebilirsiniz.

1.    Av Tuzağı

1897 yılında tasarlanan bu kostüm ava çıkan kişilerin avlarını ürkütüp kaçırmaması için üretilmiş. Bu icatla avlar öküzden korkmadığı için avcıların yanına gelebiliyormuş.

2.    Kusma Pisuvarı

1998’de yapılan bu buluş, alkol bağımlısı kişiler için tasarlanmış. Kusarken tuvalete eğilme gereksinimine gerek bırakmayan bu pisuvara, ayakta duramayan sarhoşlar için tutunma kolları da yerleştirilmiş.

3.    Sabitlenebilen Peruk

Saçsızlık problemi yaşanlar için 1997 yılında geliştirilen bu icat, kafatasına vidalar ile sabitlenebiliyor ve bu peruk ile kellik sorununu kökten çözüyor. Ancak vidaların ilerleyen zamanlarda beyne zarar verebildiği söylendiği için tutulmamış.

4.    Havalı Yatak

1989 yılında tasarlanan bu özel yatak, özellikle bekâr erkekler için son derece kullanışlıymış. Helyum dolu olan yatak üzerinde bir ağırlık olmadığı zaman, doğal olarak, havalanıp tavana yapışıyor. Böylelikle odada yerden kazanılıyor ve dağınıklık derdi kalmıyor.

5.    Böceklere Egzersiz Aleti

Patenti 1988 yılında alan bu aletin, böceklerin egzersiz yapabilmesi için tasarlandığı biliniyor. Böceklerin daha hareketli bir yaşama sahip olması amaçlanmış.

6.    Pilotlar İçin Güvenli Kıyafet

1918 yılında tasarlanan bu kıyafetle, uçağın düşmesi halinde pilotun zarar görmeyeceği öne sürülmüş. Ancak düşünüldüğü gibi başarılı olamamış.

7.    Tek Kişilik Helikopter

1977’da yapılan bu helikopter ulaşım problemine ilaç gibi gelebilecek bir icat olmuş. Pedalların hareketi ile uçabilen helikopterin sorunu ise insanların helikopterin ihtiyaç duyduğu hızda pedal çevirememesi veya şanzımanla çok zor çeviriliyor olması.

8.    Losyon Sürücü

1995 yılında geliştirilen ve patenti alınan bu icat ile, ucundaki eldiveni losyona sürüp daha sonra vücudunuzda ulaşamadığınız yerlere losyonu yayabiliyorsunuz. Ama tutulmamış.

9.    Olta Tutucu

1961’de tasarlanan bu icat, balık tutmak isteyenler için tasarlanmış fakat sistemi biraz sakıncalı.

10. Taşıması Kolay Silah

1953 yılında tasarlanan bu icat, avlanırken kolaylık sağlanması amacıyla geliştirilmiş. Kaska yerleştirilmiş olan bu silah şimdilik pek kullanılmasa da oldukça yaratıcı görünüyor.

11. Güneşten Koruyan Tepsi

12. Uçma Aparatı

13. Taşınabilir Güneşlendirici

14. Kişisel Kızak

15. Basketbol Defans Çalışması

16. Serbest Uçuran Eğlence Aleti

17. Boyun Çalıştırma Aleti

18. Rahatlatıcı Kask

Ana Sayfa » Genel » Patenti Alınan En İlginç 18 İcat!