Robot Vale Dönemi Almanya’da Başladı!

Robot Vale Dönemi Almanya’da Başladı!

Almanya’nın Düsseldorf şehrindeki bir otoparkta kullanılan teknoloji hayran bıraktı! Havaalanına gelen araçları otoparka robot valeler yerleştiriyor!

İnsan hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen robotlara bir yenisi daha eklendi; fakat durum bu kez biraz farklı. Havaalanlarının otoparklarında araç yerlerinin tamamıyla dolu olması, sürücüleri yol kenarlarında arka arkaya park etmeye itiyor. Havaalanlarında yaşanan bu durum, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde son buldu.

robotvale

Yolcuların ve yolcu yakınlarının otoparklarda yer bulamamasının yanı sıra hızlı park edip çıkmak istemesi, Düsseldorf havalimanı yönetimine bir fikir kazandırdı. Geliştirilen Robot Vale’ler, otomobilinizi bıraktığınız yerden alıyor ve otoparktaki boş yerleri tarayarak kendisi yerleştiriyor.

Ray adı verilen robot valeler, akıllı telefonlar ile bulunduğu yerden çağırılıyor ve sürücünün bulunduğu yere otomobili getiriyor. Robot valeler için 249 araçlık yerin ayrıldığı Düsseldorf havaalanı otoparkında trafik sorunu %90 oranında çözülmüş.

Ana Sayfa » Otomobil » Robot Vale Dönemi Almanya’da Başladı!