Samsung Ve Oculus’un Ortak Sanal Gözlük Projesi

Samsung Ve Oculus’un Ortak Sanal Gözlük Projesi

Manşetlerde görmeye alıştığımız iki büyük marka ortak bir projede çalışacak.

Oculus Rift’in üretici firması bir süredir Samsung ile görüşme halindeymiş, yeni bir sanal grçeklik gözlüğü planlıyorlarmış. Fakat tabii Samsung işin içinde olunca, doğal olarak beraberinde akıllı telefonlar da geliyor. Bu yeni sanal gerçeklik gözlüğü teknolojisi, akıllı telefonları kullanıyor olacak.

İki tarafa da yakın kaynaklara göre, Samsung işin donanım kısmını, Oculus ise yazılım kısmını halledecekmiş. Samsung ortaya yeni nesil OLED ekranlarını, Oculus da mobil yazılım geliştirme kitini koyuyor. Bu bahsedilen yeni ürünün, Oculus’un şu anda üzerinde çalışmakta olduğu Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğünün çıkışını ektilemesi beklenmiyor.

Samsung piyasaya hızlıca bir sanal gözlük çıkartmak istiyor, ama gerekli yatırımı sıfırdan yapmak istemiyor anlaşılan. Dolayısı ile bu ortaklık kendilerine çok yarayacak. Ama eğer final ürün teknoloji ve oyun müşterileri tarafından sıcak şekilde kabul görmezse veya kalitesi ile ilgili bir sorun olursa, başı yanacak olan Samsung olacak.

Başlıkta, Samsung ve Oculus’un ortak projesinin tahmini bir görselini bulabilirsiniz, bu görsel gerçek ürünü yansıtmamakla beraber, ne beklememiz gerektiğini de açıklıyor.

Ana Sayfa » Genel » Samsung Ve Oculus’un Ortak Sanal Gözlük Projesi