SIM Kartı Yerine O Kullanılacak!

SIM Kartı Yerine O Kullanılacak!

Mobil telefonlara sahip olduğumuzdan beri kullandığımız sim kartlar yeni akıllı modellere göre evrim geçirse de artık yepyeni bir sisteme doğru adım atılıyor.

Giyilebilir teknolojilere bir adım daha yaklaşıldı!

Akıllı cihazların alışılagelmiş sim kartlarına yapılan oynamalar ile çalışabilir duruma gelmesi ve akıllı cihazların sayısının gün geçtikçe artması yeni bir SIM teknolojisi arayışını getirdi.

Docomo adındaki Japon iletişim markası yepyeni bir teknolojiye imza atarken bu teknolojinin mevcut SIM teknolojisi yerine geçeceği iddia ediliyor. Geçilecek olan bu yeni sistem sayesinde ise şuan akıllı telefonlarımız ile iletişim halindeyken çalışan giyilebilir teknolojilerin akıllı cihazlara olan bağımlılığının sonra ereceği söyleniyor.

Şimdilik SIM kartı boyutundan biraz daha büyük olmakla birlikte yaklaşık kredi kartı boyutlarında olan bu yeni SIM modülü Bluetooth sayesinde hem akıllı saatinize hem akıllı telefonunuza hem de giyilebilir teknolojilere bağlantı sağlayarak bu cihazlar ile iletişime geçilebilmesini sağlayacak.

Hala geliştirme aşamasında olan bu ürünün ne zaman pazara çıkacağı bilinmezken mevcut SIM teknolojisinin son demlerini yaşadığımızı söylemek mümkün.

Ana Sayfa » Mobil » SIM Kartı Yerine O Kullanılacak!